واهیک آبرامیان

کشیش واهیک آبرامیان پس از مهاجرت به کشور هلند در سال 1996 به عیسی مسیح ایمان آورده و سپس دورۀ الهیات مسیحی را در دانشگاه ایلام تا سطح لیسانس سپری نمود.

از همان ابتدای ایمان وی، خداوند بذر خدمت در میان فارسی زبانان را در دل او کاشت. لذا وی پس از پایان تحصیلاتش و با هدایت روح خداوند در سال 2005 وارد ایران شد و در طول پنج سال خدمتش به همراه همسرشان در ایران کلیساهای خانگی متعددی در شهرهای مختلف تأسیس گردید.

وی در سال 2010 دوبار توسط عوامل رژیم جمهوری اسلامی به اتهام تبشیر مسیحیت دستگیر و روانه زندان شد و سرانجام پس از تحمل مشقت های بسیار در سپتامبر 2011 با میانجیگری سفارت هلند در تهران از زندان آزاد و بلافاصله همراه با همسر خود سونیا که در ایران با هم ازدواج نموده و دوره دوم زندان را نیز با هم گذرانده بودند، به هلند انتقال یافتند.

وی پس از بازگشت دوباره به هلند، پس از دستگذاری رسماً به عنوان شبان کلیسای فارسی زبان آلمیره معرفی گردیده و خدمت خود را از سر گرفت.

کشیش واهیک آبرامیان و همسرش سونیا دارای یک پسر و یک دختر می باشند که هر دو در کشور هلند متولد شده اند.

کلیسای فارسی زبانان آلمیره زیرمجموعه ای از کلیساهای فارسی زبان 222 می باشد که این نام برگرفته از رساله دوم تیموتائوس باب 2، آیه 2 (سپردن امانت خداوند به افراد امین که شایستگی این خدمت را دارند) می باشد.

در این خصوص، کلیسای آلمیره فعالیت های مختلفی را پایه ریزی نموده و به پیش می برد که شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت کلیسا، اطلاعات و جزئیات بیشتری بدست آورید.

این کلیسا در نظر دارد، در راستای نیل به اهداف و رویای خود، با سایر کلیساهایی که کلام خداوند را دوست دارند و تابع کلام او می باشند، همکاری همه جانبه نماید.

فیض و برکت خداوند عیسی مسیح با شما باد.

نظرها

نظر خود را به اشتراک بگذارید